| Hasss a întrebat:

AM O PROBLEMA EXTREM DE MARE PLZZ AJUTATI-ma
nu stiu cum dar mi s-a instalat automat un program pe nume LIVE SECURITY PLATINUM
si mi-a virusat pc-ul el spune ca mi-a gasit 38 de virusi numiti spayware adware trojan si multi alti
nu stiu cum sa scap de el
acum sunt in safe mode windows 7
safe mode with network
am incercat sa sterg toti virusi am instalat MALWAREBYTES
si am dat sa scaneze tot pc-ul
mi-a gasit 7 obiecte infectate
am zis ca merge... am dat restart si am intrat in windows normal
dar nici n-am intrat bine si iar mi-a aparut acea fereastra cum fac sa scap? plzz ajutati-ma

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Descarca de aici Spyhunter-Installer.exe
http://www.livesecurityplatinumremoval.com/download.php si salveaza-l pe desktop apoi redenumeste-l ca "explorer.exe". Explorer.exe este numele unui proces critic pentru Windows și Live Platinum Rogue. Dupa descarcare da dublu click pe fisierul redenumit ''explorer.exe'' si instaleaza Spy Hunter. Fa o scanare cu programul si apoi da click pe FIX.
Uite si un video care iti arata cum trebuie sa procedezi:
http://youtu.be/XWPaqTD6iOQ
Succes!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Aici: http://www.faravirusi.com/......irus-fals/ ai modul de stergere. Succes si numai bine!

| itsoft a răspuns:

Cautama neaparat pe itsoft_2011 ca te ajut eu sa scapi de el repede!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti dezinstala "LIVE SECURITY PLATINUM" nici cu programe specializate de dezinstalare? Probabil ti-a venit cu alt program pe care l-ai instalat. Au obiceiul de a baga (fara sa veam noi) tot felul de chestii. Incearca cu Revo Uninstaller modul avansat (ultima optiune cin te intreaba) ca sa scoata si fisierele reziduale. Apoi, foloseste "MALWAREBYTES" care este foarte bun.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am mincat o litera, "cind te intreaba". Scuze!

| iurikas4 a răspuns:

Schimati windowsul