| VOXaware a întrebat:

Salutare TPU! Am mai intrebat aici despre o problema legata de windows 10, mai exact despre trecerea de la 7 la 10 ( windows ).
Am o problema cu internetul, mai exact cu browsing-ul. Voi incerca sa explic problema : atunci cand vreau sa intru pe un site, nu ca se incarca greu pagina respectiva, ci se face greu conexiunea de la un site la altul ( de exemplu de pe google la TPU, sau de la "blank space" la google etc ).
Conexiunea nu are alte probleme. In jocuri de exemplu este chiar ok, sau atunci cand vreau sa ma uit la un videoclip, doar aceasta trecere de la un site la altul merge greu. Va rog sa va dati o parere despre cum ar trebui sa rezolv asta.
Cheers

2 răspunsuri:
| AgentulVIPPro a răspuns:

Salut. In primul rand curata browseru. Si aici nu ma refer la istoric. Fa-i o curatare completa. Sterge absolut tot : istoric, informatii autentificare, formulare inregistrare, parole salvate etc. Daca ai Google Chrome da-i la setari, istoric si bifeaza toate casutele si selecteaza sus :de la inceputul timpului. A 2-a chestie care trebuie sa o faci: Tasteaza in bara de adrese chrome://plugins, da-i la detalii si dezactiveaza orice plugin care nu are legatura cu audio, video. In caz ca ceva nu merge bine poti oricand sa revii sa dai activare. Pasul 3. Tasteaza din nou in casuta de adrese chrome://extension. Aici sterge extensiile care nu iti trebuie.Te sfatuiesc in cazul in care dispui de o memeorie ram mai slaba sa stergi toate extensiile si te asigur ca nu o sa ai nici o surpriza neplacuta care sa iti afecteze browserul intr-un fel. pasul 4 : din nou iti repet in cazul in care nu ai o memorie ram maricica te sfatuiesc sa nu instalezi nici un fel de tema pe browser pentru ca ingreuneaza destul de mult browserul. Acum, un ultim pas care nu este chiar obligatoriu dar ajuta. Poti instala Ccleaner un program foarte bun pentru curatarea registrilor din windows, informatiile prefect vechi precum si alte date care nu iti sunt folositoare dar iti ingreuneaza pc-ul. Acestea au fost toate sfaturile pe care am putut sa ti le dau cu referire la acest subiect. Sper ca ti-a fost de folos raspunsul meu, ma numesc AgentulVIPPro si iti urez o zi frumoasa.

| Skyja a răspuns:

Hai sa iti zic ceva Windows10 are multe buguri, la net, mai incolo la programe o sa iti apara buguri, dar cel mai bun windows este 7(pe 64byt)!