| AlexRoKilla a întrebat:

Salutare!
Am un Galaxy S3 ( i9300 ) si am probleme serioase cu conexiunea de date ( Mobile Data ) in sensul ca imi mergea foarte greu...
De exemplu ca sa intru pe google imi ia 10 secunde, pe Youtube nu pot sa ma uit la NICI UN VIDEO, apas "play", fereastra cu video-ul dispare pentru 5 secunde dupa care apare din nou si se incarca o vesnicie...
Am incercat cu o alta cartela, aceeasi problema.
I-am dat un factory reset, aceeasi problema.
Habar nu am ce sa ii fac...

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Iti recomand sa iti verifici setarile de internet ale telefonului si sa te asiguri ca internetul pe telefon este setat ca in acest tutorial: http://www.orange.ro/......iq/236442.

Cu prietenie,
Orange Helper

| AlexRoKilla explică (pentru OrangeHelper):

Merge!
Se pare ca era setat pe "Orange WAP" in loc de "Orange Internet". I-am dat un restart si merge perfect.
Multumesc!

3 răspunsuri:
| DanyReyMisteryo619 a răspuns:

Salut,depinde de zona in care te afli, daca stai undeva la tara ai slabe sanse sa gasesti un semnal bun pentru Mobile Data, daca stai la oras ar fi cazul sa mergi cu telefonul deunde l-ai cumparat sa-l dai la verificare.

| AlexRoKilla explică:

Imi merge la fel de greu atat in oras cat si la tara...
Telefonul il am de pe www.telefonultau.eu.Sa ii sun pe ei? Sau sa merg la Orange sau intr-un service.