| FuFuVercetti a întrebat:

Salutare TPU am nevoie de ajutorul vostru :) Incerc sa ma conecez la facebook si cand ma conectez imi apare : "Această pagină web nu este disponibilă " Am dat la Mai Mult si mi-a dat :

Serverul de la www.facebook.com nu poate fi găsit, deoarece căutarea DNS a eșuat. DNS este serviciul de rețea care translatează numele unui site web în adresa sa de internet. Această eroare este cel mai adesea cauzată de lipsa unei conexiuni la internet sau de o rețea greșit configurată. Aceasta poate fi, de asemenea, cauzată de un server DNS care nu răspunde sau de un firewall care împiedică Google Chrome să acceseze rețeaua.
Verificați conexiunea la internet.
Verificați cablurile și reporniți routerele, modemurile sau alte dispozitive de rețea pe care le utilizați.
Verificați setările DNS.
Dacă nu știți sigur ce înseamnă aceasta, contactați administratorul de rețea.
Încercați să dezactivați anticiparea rețelei.
Accesați meniul Chrome > Setări > Afișați setările avansate... și deselectați „Anticipați acțiunile rețelei pentru a îmbunătăți performanța de încărcare a paginii". Dacă problema persistă, vă recomandăm să selectați din nou această opțiune pentru performanță îmbunătățită.
Permiteți browserului Chrome să acceseze rețeaua din setările pentru firewall sau antivirus.
Dacă este deja inclus ca program căruia i se permite să acceseze rețeaua, încercați să-l eliminați din listă și să-l adăugați din nou.
Dacă utilizați un server proxy...
Verificați setările de proxy sau contactați administratorul de rețea pentru a vă asigura că serverul proxy funcționează. Dacă nu credeți că ar trebui să utilizați un server proxy: Accesați meniul Chrome > Setări > Afișați setările avansate... > Modificați setările proxy... > Setări LAN și debifați caseta de selectare „Utilizați un server proxy pentru LAN".
Cod de eroare: ERR_NAME_NOT_RESOLVED

Am facut ce mi-a cerut acolo dar problema persista....am incercat si pe internet explorer si nici acolo nu-mi merge : Internet Explorer cannot display the webpage.

Celelalte site-uri imi merg perfect doar facebooku nu care ar fi problema si cum o rezolv?:)

4 răspunsuri:
| EdyakaSmoke a răspuns:

Mai Bine Logeazate cu Telefonul daca ai big grinDDDD

| FuFuVercetti explică (pentru EdyakaSmoke):

Am telefon, intre timp am rezolvat problema laughing mersi oricum

| eXoKiLLeR a răspuns (pentru FuFuVercetti):

Cum ai rezolvat problema? Spune-mi si mie

| FuFuVercetti explică (pentru eXoKiLLeR):

Era de la dansii, la 5 minute dupa ceam pus eu mesajul ala facebook-ul nu mai avea nimic happy