| Swiftt a întrebat:

Am nevoie de o recomandare din partea cunoscatorilor de boxe:
- Recomandati-mi va rog un set de 2 boxe sa se auda foarte clar sonorul si bassul la volum ridicat. Boxele sa aiba de preferinta o putere intre 1000w si 2000w.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

La asemenea putere se folosesc mai multe boxe, pe diferite domenii de frecventa (basii, medii, inalte).
Boxele sa nu fie de putere mai mare de 500W, fiecare cu linie proprie de amplificare audio, de maxim 150W putere de iesire.
Iti recomand boxele Goodmans sau Marshall, varfurile de lancie mondiale in domeniu, de peste 40 ani.

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Ce buget ai? In cerintele tale doua boxe de calitate te duc lejer cateva 1000 si ceva de euro

| Swiftt explică (pentru Intruder19):

Nu conteaza banii, sa fie calitate mare, atat ma intereseaza.

| Bogdan91L a răspuns:

Recomand Yamaha DSR 115 sau Electro-Voice au peste 130db.