| Aisha08 a întrebat:

Buna, deci vreau sa ii cumpar iubitului meu cadou de craciun si ma gandeam la boxe 2.1 Logitech Powerful THX Sound Z625, si nu ma prea pricep eu la astea dar stiu sigur ca isi doreste sa auda clar, tare si sa aiba bassul puternic sa fie bun...si am auzit multe despre boxele astea si as vrea parerea voastra, a baietilor. Imi recomandati altceva? Sunt bune astea? Am nevoie de un raspuns clar si sincer. bugetul e in jur de 950 lei-1000 lei, nu e mult dar mai mult nu pot si vreau sa fie ceva bun pana la anul cand isi cumpara ceva mai scump si puternic. Multumesc..chiar m-ati ajuta

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Puterea de "200W RMS" in practica inseamna 20W electric, care se imparte pe cele 3 difuzoare.
La volum maxim ai si distorsiuni la maxim.

In practica, un asemenea sistem scoate in total cca 10W, suficient pentru ascultare in camera.
Pretul perceput insa mi se pare mare, avand in vedere referintele despre fiabilitate de pe site-uri.

In orice caz, inainte de cumparare ai dreptul sa incerci marfa la magazin, daca iti convine cum functioneaza.

| Aisha08 explică (pentru Bula):

Multumesc happy dar stii in general un sistem care are bass puternic si se aude foarte bine?

| Bula a răspuns (pentru Aisha08):

Da, ce mi-am facut si folosesc eu. happy
Scoate 2x40W efectiv si a costat mai putin de 300 lei, cu boxe impreuna.

| BlueDark a răspuns:

Barbatii stiu ei ce sa aleaga. Femeile nu fac echipa buna cu "treburile" barbatesti.Aici ma refer la masini, ceasuri, parfumuri si evident, BOXE. Daca te bagi in chestia asta risti sa alegi ceva ce nu e pe placul lui.Eu ii propun iubitei sa mergem intr-un mall si sa isi aleaga ea ceva, intr-un buget anume.La fel poti face si tu:Il iei frumos de mana si il duci la un Flanco sau la un MediaGalaxy, iar acolo vede el ce ii place.Esti sigura ca vrea boxe? Poate i-ar placea altceva si nu ti-a spus tie.In al doilea rand, tu ii faci cadou...Dar el iti va face? Nu de alta, dar eu stiam ca barbatii ofera cadouri femeilor, nu invers...In fine, mult succes!

| Aisha08 explică (pentru BlueDark):

Si noi nu ar trebui sa va luam voua cadou de craciun? Sau de ziua voastra? Ma descurc cu ceasurile si parfumurile barbatesti avand in vedere ca i-am luat si trecand peste 400 lei..si da, sunt sigura ca isi doreste boxe

| BlueDark a răspuns (pentru Aisha08):

Ok...Nu,nu la asta ma refeream
Daca si el iti face cadou tie, e ok.

| Aisha08 explică (pentru BlueDark):

Imi face, chiar daca ii zic nu.
Nu suntem genul de putin timp impreuna si eu arunc bani pe el si el nu, dar oricum iti multumesc

| BlueDark a răspuns (pentru Aisha08):

Nu ai pentru ce! Recomandabil este sa il iei cu tine la cumparaturi.Asa e cel mai bine! ☺