| Alex_Florin_2001 a întrebat:

Salutare TPU, am o foarte mare problema, de la o vreme mi-se sterg fisiere din partitia mea (am 3 pariti, Una unde imi tin windows-ul, una amea si una a tatei) si habar nu am ce sa ii fac, l-am scanat de foarte multe ori, mi-a gasit virusi dar i-am sters, mi-se intampla asta de vreo 3 zile.Va rog frumos sa ma ajutati.

5 răspunsuri:
| Nelu62 a răspuns:

Cauta in carantina antivirusului, cel mai probabil fisierele sunt acolo, le treci ca exceptii si bineinteles le dai restaurare (dar atentie sa nu dai restaurare si virusilor, restaurezi doar fisierele jocurilor urmarind calea scrisa la fiecare ). In carantina pot fi bagate si fisiere suspecte nu neaparat virusate. De asemenea cauta la setari si puneti actiunile care le doresti sa le faca antivirusul cand gaseste virusi sau fisiere suspecte.

| blAster85 a răspuns:

Paroleaza partitia sau restrictioneaza-i accesul, vezi daca se mai intampla, probabil tatal tau nu prea le are si atunci cotrobaie si cinestie ce se intampla,(daca le are cu pc-ul scuze)

| Alex_Florin_2001 explică (pentru blAster85):

Tata le are cu pc-ul, deci nu cred ca mi-le sterge el, sa iti dau un mic exemplu: Eram acum 2 zile pe la ora 14 si ceva si ma jucam, am mers pana la baie si cand m-am intors s-au sters, Tata nu mi-ar face asa ceva.

| blAster85 a răspuns (pentru Alex_Florin_2001):

Atunci daca nu e virus, probabil se "joaca" cineva cu tine vezi sa nu ai ceva ascuns instalat, vreun server prorat, keyloger etc.iti recomand sa salvezi de ce ai nevoie si tu si tatal tau si reinstaleaza win formatand c-ul dar si partitia ta

| Alex_Florin_2001 explică:

Nu ar face tata asa ceva.
Si le stie tata cu pc-ul.