| Andu2013 a întrebat:

Am o intrebare.
Daca am http://www.emag.ro/......1NRXBBBM/, e compatibil cu http://www.emag.ro/......DBYLSBBBM/ Vreau sa imi construiesc un sistem de gaming cu procesorul asta, placa de baza Asus a88x-plus(sunet si lan integrat), placa video gtx750ti windforce 2x sau ceva de genul, memorie Kingston hyperx beast 8gb, hard 1 tb, ma rog monitor mouse tastatura. vreau sa sti9u daca mai e nevoie de cooler la procesor( intentionez sa ma joc cate 4 (mai mult sau mai putin) ore pe zi,

Răspuns Câştigător
| Alfred0703 a răspuns:

Da se potriveste cu orice procesor amd pentru ca amd a lasat prinderea clasica adica nu ca Intel la fiecare model de procesor este alt model de prindere, da ai nevoie de coolerul acesta pentru ca procesorul este un monstru(fara un cooler calumea se incinge pana la 90-100 C)

| Andu2013 explică (pentru Alfred0703):

Deci coolerul e bun pentru procesorul asta, il raceste bine?

| Alfred0703 a răspuns (pentru Andu2013):

Il tine la 30-35 C (cat trebuie) deci il raceste pentru ca are o turatie mare si e si silentios, coolerul stock pe care ti-l da cu procesorul e foarte zgomotos