| Alepa a întrebat:

Am o intrebare. Se poate instala windows 7 pe smartphone Android? Si daca da as dori un tutorial si link de descarcare. Multumesc

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu merge

| Wr3nch a răspuns:

happy Nici vorba. Windows 7 e pentru computere. Dar buna incercare de trollig.

| NLS a răspuns:

Au instalat niste indieni XP pe Android, cu ajutorul unui emulator.
Dura minim 6-7 minute pana intra in Windows.
Deci, complet inutilizabil, era doar de fun.

| Lioana a răspuns:

Daca cauti pe net vei gasi tutoriale pentru instalarea Windows Phone 7 dar nu-ti recomand sa faci asta. Citeste comenturile la aceste postari si vei vedea ca au reusit sa instaleze softul insa nu functioneaza bine. Si s-ar putea sa nu se poata instala chiar pe orice telefon.

| flixbuster a răspuns:

Windows 7 are nevoie de procesor cu arhitectura x86.
Smartphone-urile folosesc procesoare cu arhitectura ARM.

Asadar, nativ, nu ai cum sa rulezi Windows 7 pe smartphone. Ti-ar trebui un layer care sa emuleze x86 peste ARM.

Deja incearca niste necunoscuti, unii de le zice Microsoft;)
Au insa niste mici probleme:

http://www.forbes.com/......-emulation

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Daca ai Nokia lumia cred ca merge

| Jay1 a răspuns:

Nu se poate instala.

| AlexDarius3 a răspuns:

Salut, Windows 7 este strict pentru calculatoare şi laptopuri împreună cu celelalte sisteme de operare de la Windows.

| Popescu_Victor_Emil_2000 a răspuns:

Normal ca nu
depinde ce telefon