| andreiush25 a întrebat:

..
Am o mare dilema...
Eu am un pc ...procesor dual core 2 duo e7500 2.90 ghz, 3.50 gb rami ...si o placa video nVIDIA gts 450 1024 mb

Acum chiar nu stiu ce sa fac!
Sa imi iau o consola xbox 360 ...sau sa imi refac pcul. am decat 800 ron. ...si daca ar fi sa imi fac pcul ar trebui sa imi iau o
alta placa de baza deoarece procesorul pe care il detin ..este cel mai bun procesor pe care placa de baza il poate suporta...+ ca am si un monitor cu tub straight face
Deci ce sa fac xbox 360 sau sa imi refac pcul ( daca am sanse sa il refac)

Răspuns Câştigător
| Me2 a răspuns:

Ce sursa ai? producator, w?
Daca ai o sursa de calitete iti recomand asta:
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/596194/
in 800 ron, iar monitorul mai strangi niste bani si cumperi altul, nu cred ca ai vrea sa renunti la performanta, hdd-u e sata sau IDE?

| andreiush25 explică (pentru Me2):

Este SATA...sursa este BeQuiet 700w

| Me2 a răspuns (pentru andreiush25):

Aha,pai sursa este de calitate 80+ vad pe google, poti ramane la configuratia de mai sus, cand aduni niste bani schimbi monitorul, si apoi pui o placa video mai buna daca vrei, dar aia inca duce

| andreiush25 explică (pentru Me2):

Imi poti spune te rog o placa de baza ieftina buna pentru procesorul asta? Procesor AMD FX-6200 3.8GHz box
mersi big grin

| Me2 a răspuns (pentru andreiush25):

Procesorul nu e bun, are 3 nuclee nu 6, si e sub phenom 965

| andreiush25 explică (pentru Me2):

Pardon Procesor AMD FX-6300 3.8GHz box vroiam sa spun

| andreiush25 explică (pentru Me2):

Pardon vroiam sa spun Procesor AMD FX-6300 happy...

| andreiush25 explică (pentru Me2):

Vroiam sa te intreb...se merita mai mult un phenom II x4 965? am auzit ca pe langa fx6300 nju e mare diferenta si e mult mai ieftin happy

| Me2 a răspuns (pentru andreiush25):

Iti recomand x4 965, pentru ca e mai performant decat acel 6200, care nu are 6 nuclee, are doar 3 nuclee a cate 2 module, in plus arhitectura bulldozer e foarte slaba, s-a facut de rusine amd-u cu aceasta arhitectura
Deci, recomand sa mergi pe x4 965

| andreiush25 explică (pentru Me2):

Ok...iti multumesc

| andreiush25 explică (pentru Me2):

De fapt... vroiam sa te intreb x4 965 in comparatie cu fx6300 big grin