| Th3DJBiscuit a întrebat:

Tocmai mi-am facut update la windows 10, am intrat pe magazin si m-am logat, dupa ce am dat log off la windows am vazut ca imi cere o parola la user, am pus parola si am intrat in netplwiz si am vrut sa o scot, am reusit, insa, partea proasta e ca mi-am sters singurul cont de administrator din greseala si nu stiu cum sa il recuperez, nu pot face nimic, nu pot deschide nimic cu drepturi de administrator, ce sa fac in afara de reinstalarea windows-ului? Multumesc anticipat, dau funda.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adaugi din nou un nou user cu drept de aministrator:
http://inbuzunar.net/......indows-10/

| Th3DJBiscuit explică:

Am rezolvat.

| UzziPtm16 a răspuns:

Scuze! Nu prea stiu ce sa-ti spun, dar pe viitor imediat dupa reinstalarea Windows-ului sa dezactivezi casuta de "auto-update" si mai bine nici sa-ti faci update manual. Spun din experienta. Update-urile acelea nu prea sunt pentru "calitatea" sistemului.Sunt niste chetii de la Microsoft. Daca poti incearca sa-ti salvezi datele din hard. Spre exemplu monteaza-l la alt pc si iti salvezi datele pe un stik.si dupa iti reinstalezi si windows

| Th3DJBiscuit explică (pentru UzziPtm16):

Nu e de la update, e din vina mea -.-