| Dario_Iordache_1999 a întrebat:

Am o problema cu o tableta. Bateria tabletei este putin cam mult dereglata. Adica acum imi arata 60% dupa o secunda imi arata 34 si dupa iar urca la 60 si continua sa se incarce dar fara sa o fi pus la incarcat... tableta este archos 80 titanium. Poate o fi de vina capacul de aluminiu? Dau fundita pt raspunsul cel mai bun. Multumesc

Răspuns Câştigător
| Nelu62 a răspuns:

Pune un carton in spatele bateriei sa se apese mai bine pe contacte.

1 răspuns:
| InspiratieDIY a răspuns:

Salut,

Cel mai probabil este bateria de vina care nu mai are mult de trait si da aceste erori. Poti incerca sa resetezi softul la setari din fabrica, e posibil sa ajute la corectarea de erori de soft, dar nu face asta decat dupa ce iti salvezi poze, muzica si alte document importante de pe tableta.

Sper ca te ajuta!