| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU, am o problema. Fratele meu a vrut să-și instaleze windows-ul dar a gresit partiția si la instalat peste partitia cu toate datele lui, (important este ca daca le sterege va dura mult sa le recupereze si il încarcă iar cu viruși, după care trebuie să-l instaleze iar pentru o funcționare corecta).
Am incercat un program dar m-am uitat ca un idiot pe Youtube si am umblat in run/msconfig/ si am sters windows-ul default de acolo faza e ca folderele tot au rămas acolo si nici programul nul mai poate gasi...
Dupa cum știți cu toate permisiunile din proprietăți/security/ user... Nu va permite ștergerea lui sau a unui folder, exista vreo soluție?

Răspuns Câştigător
| denisTiky a răspuns:

Deci dupa ce ai umblat in msconfig tot nu s-a sters windows-ul sa inteleg?

Eu as zice sa intrii in partitia unde a pus windows-ul si unde se gasesc toate programele si fisierele fratelui tau si sa le copiezi pe un stick sau card sau ceva unde incap. Dupa asta mergi si reinstalezi windows-ul, pui sistemul de operare in partitia corecta, adica C sau cum o ai tu notata si la cealalta partitie unde erau fisierele fratelui si windowsul instalat gresit ii dai format. Si il instalezi si dupa copiezi de pe stick sau de unde ai pus fisierele lui inapoi in partitia respectiva.

3 răspunsuri:
| HaladinMoatherFukker a răspuns:

Pana acum răspunsul tău este primul si cel mai logic am sa incerc asta voi compia datele mai importante, pentru ca are doar 32 gb pacat ca are unele jocuri in care a pierdut mult timp...
As fi putut face asta dar petru ca nu m-am informat mai mult acum asta este ultima soluție...
Și probabil nici sticul nu mai funcționează ma gândesc spre binele lui sa-l las sa termine jocurile iar dupa ii dau format fără backup, banuiesc ca daca windows-ul din partia c care l-am reinstalat iar acum 5mn va functiona corect fara al impidica celalalt, nu?

| denisTiky a răspuns (pentru HaladinMoatherFukker):

Da, va functiona corect. Daca are progrese in ceva jocuri pe care nu vrei sa le piarda cauta la documente si te uiti dupa fisiere cu numele fie al jocului fie cu numel companiei care a creat jocul si gasesti acolo salvarile sau ce ai nevoie, si le copiezi si pe alea pe stick si dupa le dai paste inapoi umde le e locul dupa ce ai instalat din nou windowsul.

| anonim_4396 explică (pentru denisTiky):

Asta am facut doar că-mi spune ca nu funcționează corect, mă uit pe yt mulțumesc oricum?