| ThomasMartin a întrebat:

Am si eu inca o problema mi-am bagat un windows 7 nou si am sters windowsul pw care il avwm windows vista prin msconfig/boot/delete dar au ramas toate folderele in ce de la el si incerc sa dau format la disc dar nu ma lasa stie cineva cum sa fac sa sterg alea de pe partitia c?
Am uitat sa mentionez ca win 7 este bagat in partitia d

10 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Prin formatare la C din meniul Setup.E normal să îţi deie eroare că le vede ca fişiere de sistem(probabil), că vista sau 7 e cam tot una numa ca 7 e un vista finisat.Succes

| ThomasMartin explică (pentru DeyCj):

Pai si cum fac sa ster fisierele din partitia c care au ramas de la Vista?

| ThomasMartin explică (pentru DeyCj):

Pai si cum fac sa sterg fisierele di partitia c care au ramas de la VISTA?

| DeyCj a răspuns:

Sau cu un cd cu Linux dar va formata tot

| nutepriveste21 a răspuns:

Introduci dvd-ul cu w7 in unitatea optica, bootezi de pe el si cand ajungi la faza cu alesul partitiei pentru instalare alegi c dai format dupa care iesi din aplicatie.

| omide a răspuns:

1. ce mesaj de eroare primesti?
2. ai incercat sa stergi pe rand folderele din C si sa incepi cu folderul de Windows?

| ThomasMartin explică (pentru omide):

2 da si nu merge si mesajul este window was unable to complete the format

| omide a răspuns:

Baga totalcommander si stergi cu el ce vrei

| ThomasMartin explică:

Am incercat sa-l sterg bucata cu bucata si spune ca nu am permisiune stie cineva cum sa dau permisiunea pentru stergere?

| ThomasMartin explică:

Imi apare ca you require permission from TrustedInstaller to make changes to this folder