| Chaosmedia a întrebat:

Am o problema la laptop iar aceea este ca atunci cand intru in My Computer, Local Disk D, pur si simplu nu se intampla nimic. Mi se blocheaza laptop-ul si numai pot face nimic. Nu vad care sa fie problema, cand intru in C nu face asa. Va rog frumos care ma poate ajut cu problema asta sa lase un mesaj sau PM!
Cel mai bun raspuns primeste Funda :*

Răspuns Câştigător
| MnereaDarius a răspuns:

Incearca sa scanezi partitia D:\ folosind Error-checking Utility (proprietati --> Tools, in sectiunea Error-checking, acceseaza comanda Check now). De asemenea incearca sa-ti achizitionezi un utilitar pentru mentenanta (recomand Glary Utilities).
http://www.glarysoft.com/products/utilities/glary-utilities/
M-ar ajuta mult daca as vedea cu ochii mei.
Ti-as putea acorda ajutor de la distanta, utilizand TeamViewer.
http://www.teamviewer.com/ro/download/index.aspx

6 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Poti sa formatezi partitia D. Salveaza inainte ce crezi ca iti mai e util de acolo!

| SuicideSilence a răspuns:

Posibil sa ai bad-uri pe hdd. daca sunt software se pot repara. daca sunt bad-uri fizice nu se mai pot repara. ai scapat/ trantit / busit laptop-ul in timp ce mergea? daca da atunci mai mult ca sigur aceasta este problema

| MnereaDarius a răspuns:

Pentru a te putea ajuta trebuie sa-mi raspunzi la urmatoarele intrebari:
1. Ce sistem de operare folosesti?
2. Ai instalata vreo suita de securitate?
3. Ce tip de sistem de fisiere utilizezi? (ex NTFS)
4. Ai instalat vreun soft de mentenanta? (ex Glary Utilities)

| Chaosmedia explică (pentru MnereaDarius):

Tin sa zic ca nu prea ma pricep la laptopuri/pc-uri :d
1. Windows Vista
2. daca te referi la antivirius da. Avast antivirus
3. habar nu am la ce te referi xD
4. Nu
Daca ai placerea, putem vorbi pe mess. Chiar as avea nevoie de ajutorul tau! imi poti lasa un PM cu id-ul tau eventual. Multam'

| Chaosmedia explică (pentru MnereaDarius):

Da add la mustafa.acan daca chiar vrei sa imi acorzi ajutorul de la distanta happy

| MnereaDarius a răspuns (pentru Chaosmedia):

Incearca sa scanezi partitia D:\ folosind Error-checking Utility (proprietati --> Tools, in sectiunea Error-checking, acceseaza comanda Check now). De asemenea incearca sa-ti achizitionezi un utilitar pentru mentenanta (recomand Glary Utilities).
http://www.glarysoft.com/products/utilities/glary-utilities/
M-ar ajuta mult daca as vedea cu ochii mei.
Ti-as putea acorda ajutor de la distanta, utilizand TeamViewer.
http://www.teamviewer.com/ro/download/index.aspx

| eduardoo2001 a răspuns:

Pai poate ca in Local Disk D sunt virusi iar in C nu.Eu iti recomand sa stergi windows-ul si sa-l instalezi din nou. Daca te-am ajutat cu ceva plzz da-mi Fundabig grin