| Manaila968 a întrebat:

Salutare TPU, am o problema legat de PC, inainte jocul mergea bine, dar acum am inceput sa am o scadere de frameuri pe joc, inainte jocul mergea in 60-70 FPS, dar acum jocul se misca in 10-20 FPS uri, am facut update la toate driverele si la software si la hardware si tot aceeasi problema, am dezinstalat jocul si dupa mergea din nou in 60 de Frameuri dar dupa o vreme imi tot scade la 10-20 FPS, am resetat si toate drivere placi video si la placa grafica si tot aceeasi problema, am un i7-1165G7 gen 11, placa video MX450, Intel iris XE graphics, 8 gb 3200 mhz, HP 15-dw3004nq, din ce cauza e problema cu performanta si ce trebuie sa fac?

3 răspunsuri:
| Danny28 a răspuns:

Temperaturile cum sunt? Sigur rulează acel joc pe MX450 si nu pe Intel Iris?

| Manaila968 explică (pentru Danny28):

Pe placa video am 45°-60° si pe procesor 50-60°, rulez si pe Intel iris si pe placa video

| tasr123 a răspuns:

Cumpara alt calculator.