| gmxromania78 a întrebat:

Salutare TPU, am o problema; Nu imi arata tot Hard-ul! Aveam 160GB, 2 partitii /C si /D iar acum arata doar 1 cu 63GB sau mai putin. Am mai reinstalat Windows-ul de multe ori dar tot asa face. E de la placa de baza sau ce?

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Instalează Partition Magic și acolo o să îți apară partiția lipsă pe care dai click dreapta și format ca să îți apară.

| gmxromania78 explică (pentru Azµre):

Mersi, te anunt daca functioneaza!

3 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Ai uitat să aloci spațiul rămas unei partiții.
Dacă la instalare nu specifici ce vrei să se întâmple cu spațiul rămas după ce ai făcut partiția C:, el nu crează automat partiția D:. Cum spune și Azure, cu Partition magic ar trebui să se rezolve.

| gmxromania78 explică (pentru 0rlando):

Pai nu arata doar decat 32 GB din 160GB! Si a facut o partitie doar ca inainte aparea cand instalam Windows-ul C si D iar acum cand am instalat din nou a aparut doar C cu 32GB. Mentionez ca C inainte avea 70GB iar celalalt D-ul avea 90GB! A scazut GB-bytii. De ce? Probelma car e?