| Deknar a întrebat:

am o problema. pe windows xp toate jocurile imi merg perfect fara lag... dar pe windows 7 unele jocuri care mergeau perfect pe windows xp merg in lag. Ce pot sa fac ca sa imi mearga jocurile bine pe windows 7? va rog! dau funda!

4 răspunsuri:
| eXtreme21 a răspuns:

Asta se intampla pentru ca windows 7 consuma multe resurse si ai nevoie de un pc mai bun ca sa-ti mearga jocurile. Ai putea sa-ti maresti RAM-ul.
Sper ca am putut sa te ajut.

| Deknar explică (pentru eXtreme21):

Am 2048 MB nu cred ca trebuie mai mult.plus ca aucm cateva luni mergea jocul perfect si acum merge in lag.

| ioan09 a răspuns:

Sunt si unele jocuri (jedi academy) care nu se potrivesc cu windows 7
uitate la detaliile jocului