| just4ecko a întrebat:

Am revenit cu o noua problema.
Am achizitionat un HP Pavilion DV9700 fara HDD si RAM.
I-am pus o memorie RAM de 2GB DDR2 800 MHz si un HDD SATA de 160 GB.

Problema este urmatoarea:
Am incercat sa instalez windows, dar nu pot ajunge la meniul de instalare. Se blocheaza la "Windows loading filles" (Mentionez ca am incercat de pe 2 CD-uri diferite si de pe un stick).

Am instalat windows-ul pe HDD de pe un alt laptop, dar surpriza! Cand trebuie sa imi deschida windows-ul ramane blocat la logoul "Windows starting" dupa care imi apare un blue screen in care imi recomanda sa intru in Safe Mode.

Cand incerc sa intru in Safe Mode, a doua surpriza! Imi apare acelasi Blue Screen.

Ce pot face cazul acesta?

Multumesc anticipat!
Ofer funda raspunsului castigator.

Răspuns Câştigător
| Piticotu_Raul_2001 a răspuns:

Ti-as recomanda sa mergi la un service pentru ca poate fi o problema de la rami sau de la hdd sau calculatorul in sine sa fie problema.

1 răspuns:
| CPAElites a răspuns:

Ce scrie in acel Blue Screen?