| Derbedeu24 a întrebat:

Am si eu cateva nelamurir! M-am gandit sa trec pe linux! Am cateva intrebari : Ce versiune ubunt etc? Este mai bun? Se instaleaza cum se instaleaza si windowsu sau se instaleaza diferit daca se inst diferit dati-mi si mie un tutorial ceva! Merge metinu, cs, lol pe el? daca nu ce jocuri? De unde il pot descarca?(cat mai explicit)

2 răspunsuri:
| njohn a răspuns:

Salut eu am si windows normal instalat dar si linux
ubuntu 8.04 ii in romana l-am primit cand am cumparat notebooku, de instalat ii tot la fel ca la windows, din pacate nu merg jocurile de la windows pe linux, pentru linux se gasesc foarte greu jocuri, nu-i facut pentru jocuri, tot ce vrei sa faci trebuie sa folosesti casuta de control numa ca nu se numeste cmd ca la windows, daca vrei sa asculti o melodie trebuie intai sa o convertesti cu un program special ca sa mearga; la fel si la filme, de aici poti sa descarci sisteme de operare:http://www.idownload.ro/modules/wfdownloads/viewcat.php?cid=173

si aici tot felul de programe:http://www.idownload.ro/modules/wfdownloads/viewcat.php?cid=110

| 名無しん a răspuns:

Acuma a aparut versiunea de linux ubuntu 13.03 e mult mai buna ca celelalte si merg mult mai multe chestii pe el, il recomand calduros!