| forfor a întrebat:

Salutare TPU am si eu o intrebare pentru voi cine stie sa-mi recomande si mie un creator de siteuri sau o platforma pe care sa o instalez eu prin care pot pune eu niste scripturi, ce vreau eu sa zic prin asta eu fac mai multe moduri, scripturi pentru o platforma de forum si nu am unde sa le pun sa le descarce lumea si vreau sa-mi fac un website unde le pot publica si vreau o platforma prin care pot face asa ceva sau un website creator care are foarte multe optiuni si foarte putine reclame.

4 răspunsuri:
| bonico a răspuns:

Salut,
Daca ai deja un website poti descarca wordpress si lucra cu el. Daca nu iti place wordpress ai putea lucra de asemenea si cu Adobe Dreamweaver CC.
Bafta

| forfor explică (pentru bonico):

Am incercat cu wordpress nu am un spoiler unde sa adaug scripturile... (ceva de genul [code][/code]

| bonico a răspuns:

Salut,
Trebuie sa descarci wordpres-ul de la adresa https://wordpress.org/download/ dupa care dezarhivezi si copii prin intermediul unui ftp in folderul httpdocs intr-un folder pe care il vei crea tu numit "wordpress".
Dupa ce vei fi facut asta vei ptea lucra sub platforma wordpress direct pe site-ul tau.
Daca tot nu ai inteles ai aici un tutorial wordpress >>> http://www.youtube.com/watch?v=TEc2myg2KCM

| forfor explică:

Vad ca nu intelegi... eu stiu sa instalez oriceplatforma eu am cerut de la un utilizator sa-mi spuna si mie o platforma gen forum pe care imi pot pune scripturile sa le descarce lumea si sa le comenteze si faza cu wordpress am vrut sa zic ca daca instalez wordpress nu am optiunile de care am nevoie la ea...