| adriancl a întrebat:

Am si eu o mica problema legata de o placa video si de pc in general, am o placa video nvidia geforce 8400 care nu imi da semnal desi cooleru dupa ea este ok doar ca nu imi aprinde monitoru si nici hardu nu da nici un semn sau alt beep de la bios dupa ce am probat placa video la un amic(nvidia geforce 7300 se).Mentionez ca placa amicului cand am probato doar am introduso pana a intrat in windows atata tot.dupa cand am reinlocuit cu placa mea nu mai primeam nimic. asa ca am introdus placa lui iar,iar acum cu 7300 porneste iar cu 8400 nici un semn.Ce poate fii?

Răspuns Câştigător
| sanyodude14 a răspuns:

Problema se pare a fi de la placa ta video. Consulta un service specializat ori, incearca cu o alta placa, in afara de ce a prietenului tau. Atunci, daca functioneaza cu cele 2 si cu a ta nu, inseamna ca problema vine de la placa ta.
Sper ca am fost de ajutor!

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

E de la placa video problema. Dacă e recent achiziţionată atunci e posibil ca placa de bază să nu recunoască sau să fie arsă, ceea ce cel mai probabil.Numai bine

| adriancl explică (pentru DeyCj):

Placa video o am de cand am cumparat pc cu totul.deci 2 anii si ceva nu am avut probleme cu ea.

| adriancl explică (pentru adriancl):

Daca era arsa darko cum spui tu atunci nu o mai recunostea deloc...pentru ca am mai probat sa vad daca imi merge si a luat-o aseara dupa ce am postat aici.azi d dim cand am aprins pc aceeasi boala nici un semn nimic...in final la gunoi cu eabig grin

| darko23able a răspuns:

E arsa mai mult va sigurwinking