| Michiō a întrebat:

am si eu o problema, am o placa de baza Intel DG41WV DDR3, am probato sa vad daca merge si nu primesc deloc semnal video pe monitor, nu se aude nici buzzerul cand ii dau drumul, am verificat starea ramului si a procesorului si ambele merg, le-am probat pe alta placa mai slaba, am verificat si condesatorii sa nu fie umflati dar fara noroc, porneste coolerul se aprinde si ledul care confirma ca are curent, ce ar putea sa fie de vina? am uitat sa mentionez ca a fost suflata cu un pistol cu presiune si cred ca o fi rupt sau deranjat ceva pe ea.

2 răspunsuri:
| MariusMw a răspuns:

Daca ai o placa video externa scoate-o sau daca nu este posibil ca sa se fi desprins mufa vga

| Michiō explică (pentru MariusMw):

Nu am placa dedicata, dar da am una integrata pe care o folosesc, dar nu e de asta, nu scoate bip-ul ala din buzzer si nu se afiseaza nimic ca si cand ceva nu ar merge.