| Maria9Maria a întrebat:

Am si eu o problema cu un nenorocit de programel (virus) ce este instalat in pc.
Ieri am instalat o prostie de program pe care-l cautam mai demult si impreuna cu el, mi s-au instalat altele 5... Am reusit sa le dezinstalez in cele din urma. Insa, unul din acele programe neinvitate in pc-ul meu de mine, nu vrea de nicio culoare sa se dezinstaleze! Stiti cumva o alta metoda de a dezinstala in mod fortat un program din Add or remove programs daca acesta nu merge dezinstalat de aici?
Multumesc!
Funda pentru cel mai util raspuns!

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Trebuie să vezi ce fișiere rulează și să le ștergi apoi (pornind în „safe mode"!)
Sau folosești utilitare gen CCleaner, cu ajutorul căruia poți opri pornirea automată a unor programe nedorite la pornirea calculatorului. Ulterior le vei putea șterge.
Și evident, un antivirus bun!

| K0sti a răspuns:

Http://www.epasystems.ro/iobit-uninstaller-3/
Si nvatati sa instalati niste amarate de programe! Alea nu s-au instalat singure, s-au instalat ca dati next next ca pacala!