| marik99 a întrebat:

Am si eu o problema. De curand mi-am reinstalat windows XP si ca de obicei am uitat sa imi iau antivirus. Am instalat multe programe/jocuri... Acuma vad ca a inceput sa mearga greu pc-ul si sunt sigur ca a luat ceva virusi. Am incercat sa iau avira premium trial 30 days. Nimic, imi iese din instalare. Am incercat Avast. LA fel. Am luat Kaspersky. A mers dar nu pot scana. Nu imi da voie. Si cand intru in el, la fel, imi iese. Stiti ce antivirus ar merge in situatie ca aceasta? Am mai avut astfel de problema si am rezolvat-o cu Avira dar de data asta nu a mers sad. Ajutati-ma va rog. Urgeent.

Răspuns Câştigător
| Cronki a răspuns:

Eu am rezolvat o problema asemanatoare cu avast. L'am instalat a cerut restart si a scanat calculatorul inainte de a se deschide windows'ul!

3 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Iti recomand Eset Nod32 Antivirus.

| pozeanimate a răspuns:

Http://www.eset.ro/download/utilitare-antivirus-gratuite.php

http://www.eset.ro/online-scanner/

dar cel mai bine este sa incerci sa scoti virusul din starup
cu anvir tasl manager, sau cauta autorun de pe Microsoft

http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb963902.aspx

si debifeaza ceia ce este suspicios

| marik99 explică:

Mersi Cronki dar si ceilalti. Eset mi-a terminat tot pc x_X Nici nu stiu cum l-am facut inapoi. In orice program intram imi dadea o eroare de genul "This program is not in win32" x_X. Cu avast a mers intr-un final. Am incercat mai multe site-uri si a mers pana la urma. Mersi