| Evolve21 a întrebat:

Salutare TPU am si eu o problema la pc, tot primesc blue screen cand incerc sa ma uit la un film sau sa ma joc ceva, nu stiu ce sa-i fac precizez ca am placa video GF 6600 256 rami 1.5gb windows 7, nu stiu ce sa fac poate ma puteti ajuta aici raspunsul care ma v-a ajuta cel mai mult va primi funda+vot.
Multumesc anticipat

5 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Scrie codul de eroare din blue screen (ceva cu 0x000056 si/sau text), ca sa vedem unde se detecteaza problema. Poate fi sursa, pot fi si ramii.

| Evolve21 explică (pentru dannyel86):

Problem signature:
Problem Event Name: BlueScreen
OS Version: 6.1.7600.2.0.0.256.1
Locale ID: 1033

Additional information about the problem:
BCCode: 50
BCP1: FFFFF800118C36C0
BCP2: 0000000000000000
BCP3: FFFFF800118C36C0
BCP4: 0000000000000002
OS Version: 6_1_7600
Service Pack: 0_0
Product: 256_1

Asta imi da cand aprind pc-ul, nu pot vedea codul erorii blue deoarece dispare prea rapid...

| shannygelu a răspuns:

Pune ti vista sau xp nu ti duce placa video

| bonjordoking a răspuns:

Ia-ti macar 2gb de rami, foloseste Ccleaner, dezinstaleaza tot ce nu folosesti si de ce nu ai nevoie... daca de exemplu ai spatiu putin in C:, incearca sa il cureti, caci asta poate fi problema.Am patit si eu, dar acum nu mai face asa happy

| Evolve21 explică:

O sa incerc sa notez codul la urmatorul blue, as putea sa fac cumva sa nu isi dea restart atat de rapid pentru a putea nota acel cod?