| PuținConteazăNumele a întrebat:

Am ceva probleme cu placa video, cu drivere cu toate cele, sa incep cu inceputul : inainte mergea totul ok, dar am intrat eu pe nu stiu ce siteuri si am luat 1 virus si mi-a dat blue-screen, si am reinstalat windowsu (xp). Dar cand sa instelez driverul placi video ( nVIDIA gforge 6200 de la gigabite), imi dadea eroare cum ca nu e compatibil hardwareul, dar inainte a mers, si am descarcat mai multe drivere de pe internet si la toate la fel, intr-un final am gasit un program 3d chip si cu ajutorul lui am descarcat un driver care a mers, dar acum am alta problema, la intervale de 2 - 3 minute mi se blocheaza imaginea, se face ecranul negru si dupa 2 - 3 secunde merge cum trebuie. Ma puteti ajuta? Tin sa precizez ca am win xp, 2gb ram si amd 3000+ 1. 8ghz, si sper ca nu v-am plictisit, multumesc anticipat! big grin

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Dezinstaleaza driverul actual de la placa video si instaleaza cel descarcat de la producator:
http://www.nvidia.com/object/winxp_2k_71.89.html

| PuținConteazăNumele explică (pentru Bula):

Tot nu merge, imi da asa :The NVIDIA Setup program could not locate any drivers that are combatible with your current hardware. Setup will now exit, aceeasi eroare care mi-o da si cand incerc sa instalez driverul de pe cd-ul original al placii video, nu pot sa imi dau seama ce are, inainte mergea perfect

| Bula a răspuns (pentru PuținConteazăNumele):

Mai potii incerca un lucru: sa scoti placa video din soclu, sa-i stergi cu spirt contactele si sa-l pui inapoi.
Daca nu ajuta, atunci placa video nu mai raspunde corect la identificare. In acest caz poate ar trebui sa-l schimbi.

| Anonimul95t a răspuns:

Salut,posibil sa se fi stricat placa video s-au sa nu fi luat versiunea corespunzatoare sau sa fie vreo eroare de sistem

| Anonymouse32 a răspuns:

Scimba placa video mi sa mai intamplat si mie