| JohnnyRedDoog a întrebat:

Am si eu o problema: vreau sa vad un film de pe stick pe TV(LG32LN5400),se vede,se aude, dar nu are subtitrare.Pe stick are subtitrarea.Solutii?

Răspuns Câştigător
| jhonny999 a răspuns:

Playerul Tv nu are capacitatea de a reda toate fisierele de subtitrare.
Pentru a citi subtitrarea trebuie sa o transformam in fisier Subbed [adica sa integram fisierul de subtitrare in fisierul Video.
Urmareste tutorialul.
http://videotutorial.ro/......ial-video/

| JohnnyRedDoog explică (pentru jhonny999):

Mersi.dar dupa ce fac toate astea tot nu apare filmul cu subtitrare.Imi apar doar 1-2 min.din film cu subtitrare...

| JohnnyRedDoog explică (pentru jhonny999):

Mersi.am facut chestia asta, dar filmul are doar cateva minute cu subtitrare?!?!?!

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Descarci un film tot cu traducere cu un program internet descaracare maneger

| al3xander a răspuns:

Subtitrarea trebuie sa aiba acelasi nume ca fisierul cu filmul. de exemplu daca filmul are numele "film1.avi" subtitrarea trebuie sa fie "film1.sub". subtitrarea trebuie sa fie in format "SUB".

| JohnnyRedDoog explică (pentru al3xander):

Nu merge

| tomthecat a răspuns (pentru JohnnyRedDoog):

Al3xander ţi-a dat un răspuns foarte bun pentru care eu i-aş da fundă dar la tine persistă totuşi o problemă. Încearcă să instalezi KM Player şi să încarci manual subtitrarea (fişierul.sub,.srt sau.txt)

| SouLIce a răspuns:

Nu stiu cum este la LG stiu ca la Samsung subtitrarea trebuie sa aiba aceeasi denumire cu fimul cred ca asa este si la LG...

| JohnnyRedDoog explică (pentru SouLIce):

Nu este asa.cel putin nu la modelul meu

| JohnnyRedDoog explică:

Mersi...dar nu prea inteleg cum sa incarc manual subtitrarea?!?!