| Alexandru_Ionut_2001 a întrebat:

Salutare TPU, am vrut sa-mi reformatez pc de pe un stick usb bootabil facut cu rufus.Am intrat in bios am selectat stickul iar dupa restart imi apare o linie care bipaie si nu se intampla nimic.Ma poate ajuta cineva?

1 răspuns:
| flixbuster a răspuns:

Ce a facut RUFUS nu poate fi boot-at pe calculatorul tau.

Ai BIOS? UEFI? Secure Boot? Trebuie tinut cont de astea. In plus, nu e nevoie sa intri in BIOS - calculatoarele din ultimul deceniu (si mai vechi poate) permit selectarea optiunii de boot prin apasarea unei taste la pornirea calculatorului.