| Sociomaniac a întrebat:

Care browsere sunt mai bune sau la acelasi nivel cu Chrome? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Doar Edge e pe aproape, Firefox mai are de "mancat", chiar si noua versiune Quantum.
Pentru mine, cel mai bun ramane Chrome oricum.
Are 2 functii utile pentru mine, pe care nici un alt browser nu le are.
1. click dreapta pe un text, traducere automata in engleza de exemplu (daca vizitezi site-uri straine, rusesti de exemplu, o sa intelegi necesitatea)
2. selectezi un link scris sub forma de text, click dreapta - Go to...

6 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Chrome si Edge sunt in general cele mai rapide, urmate de Opera.
Dar depinde foarte mult ce intelegi tu prin „mai bun".
Te referi la --? :
--consum minim de resurse in cazul rularii de continut 4k pe Youtube (exista teste standard pentru asta, daca le rulezi, obtii rezultate de diferentiere destul de exacte)
--lag la afisarea de continut 4k sau la incarcarea paginilor
--la calitatea afisata si cadrele sarite, tot la rularea de continut 4K?
--la timpul de incarcare pentru 10 taburi?
--la capacitatea browserului de a deschide orice pagina... indiferent de tehnologia folosita pentru crearea paginii?
--numarul extensiilor
--structurara meniurilor si "user friendlyness"
--siguranta si asigurarea anonimatului (singura categorie la care Firefox e pe locul 1)

| alexboss2020 a răspuns:

Edge,chrome ocupa mult spatiu si nu este deloc ok!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Edge, Firefox Quantum

| heddy10 a răspuns:

Maxthon, Opera sau Edge.

Chrome e un gunoi (nici nu se compara cu ce am enumerat mai sus).

| CosminFlo a răspuns:

Voi sunteti nebuni? Din testele facute Edge e aproape pe ultimul loc. Dupa Chrome ar fi Opera se descurca aproape la toate super ok. Eu unul folosesc Opera de 3 ani si nu am fost niciodata dezamagit. Firefox e cel mai "varza" aproape din toate punctele de vedere.

| CatalinManta a răspuns:

Recomand maxthon sau browserul de la windows 10.