| SecretColors a întrebat:

Care este diferenta dintre miniHDMI &HDMI, vreau sa stiu deoarece sunt mai multe placi video care au miniHDMI si unele HDMI si vreau sa stiu care e diferenta si care e mai buna.Am nevoie de un raspuns! Dau FUNDA!big grin

Răspuns Câştigător
| Korrawi a răspuns:

Mini HDMI e folosit pentru a conecta mai nou camere digitale la placa video. In mod normal ar trebui sa ai un adaptor mini HDMI to HDMI, la achizitionarea placii video (in cutia ei). Sunt practic la fel in privinta calitatii, doar mufa difera. cam asa ar arata un adaptor http://www.amazon.com/HDMI-Female-Mini-Male-Adapter/dp/B000TYL27M. Deci, daca achizitionezi cu mini hdmi si nu ai adaptor, o sa trebuiasca sa cumperi unul.