| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna "U0001f62dU0001f62dU0001f62dU0001f62dU0001f62d"?
Tot apare in anumite comentarii pe YouTube, pe la diferite videoclipuri si nu stiu care este rostul, daca stie cineva va rog sa-mi ziceti, dau funda big grin
Scuzati categoria daca nu e cea buna...

Răspuns Câştigător
| Zartbitter a răspuns:

E un cod care se repetă de 5 ori: U0001f62d

Codul este din categorie Unicode și reprezintă poziția unui caracter în lista de caractere a unui font. În acest caz, e vorba de un emoticon numit "Loudly crying face".

https://codepoints.net/U+1F62D

Din cauza unor probleme de compatibilitate (e posibil ca persoana respectivă să comenteze de pe un dispozitiv mobil, de exemplu), YouTube afișează codul și nu caracterul.

1 răspuns:
| Exaizo a răspuns:

Eu nu am vazut niciunde un comentariu de genul. Poate a postat acelasi tip la mai multe vids un comentariu ciudat sa inducă lumea in eroare.