| FightForYourself a întrebat:

Salutare TPU de curand au inceput sa imi apara niste erori la programe cand pornesc leptopul.Erorile spun ca programele nu functioneaza deoarece nu au versiunea de bit pentru windows.Eu am win7 x64bit si programele nu stiu ce versiune.De curand au inceput sa nu-mi mai mearga nici firefox nici googlechrome nici internet explorer nimic
Am dat un restart la pc si merge acum cat de cat bine
M-am gandit sa dau un restart la windows dar nu stiu programele necesare pentru wireless
Daca stiti dc nu merg programele sa imi spuneti va og ca ma dispera!

6 răspunsuri:
| VyrusEleven a răspuns:

E simplu... Windows-ul pe care il ai, are encriptie diferita de anumite programe ex: Browsere (mozilla INTERNET EXPLORER, etc.) ceea ce trebuie sa faci e sa-ti descarci de pe paginile respective, versiuni in 64 de bits(optiunea ti-o prezinta site-ul). Nu e grava problema ta, este doar incompatibilitate. Daca urmezi alte sfaturi de pe pagina asta, iti vei duce laptop-ul la un service, si vei plati 100-200 de lei pentru a-ti instala Firefox sau Chrome laughing. Sper ca raspunsul meu sa fie cel pe care il cautai. Bafta

| FightForYourself explică (pentru VyrusEleven):

Mi se mai intampla ceva cand stau pe firefox apar niste exe-uri de la cmds si opresc firefox-ul si tot ce am pornit stiti cumva dc?

| VyrusEleven a răspuns (pentru FightForYourself):

Este foarte probabil sa ai calculatorul infectat cu vreun malware, sau poate un batch file pus sa se reproduca pe acolo. Descarca un antivirus k-lumea si pune-l la munca. Asta iti va rezolva problema.

| FightForYourself explică (pentru VyrusEleven):

Imi poti da un link cu un antivirus eu nu gasesc decat free trial si alea dau ddoar scan

| Takeen a răspuns:

Daca ai garantie la laptop, du-te si o sa ti`l repare, daca nu, du-te la un specialist in calculatoare si o sa te rezolve.

| Ghiorghe_Alexandru_1987 a răspuns:

Simplu. reinstalezi windows si bagi driver genius