| mafiotulnumberone a întrebat:

INTREBARE: Imi merge windows 7 profesional la urmatoarele cerinte:

Processor: Celeron 3. 06ghz
RAM 1gb
Video 128 Intel chipest family

PS: tin sa precizez ca pc-urile de la informatica TIC au windows 7 PROFESIONAL cu procesor pentium 4 3 ghz si 512 ram, WTF?!

4 răspunsuri:
| CoL00SaL a răspuns:

Da iti va merge fara probleme...si daca mai adaugi inca o placuta de 1GB o sa ai in total 2GB si va fi si mai bine.Bafta!

| mafiotulnumberone explică (pentru CoL00SaL):

Dar de unde pot lua windows 7 profesional, vreau sa imi pun pe cd, am vazut pe pagina (file) si lista(list) ( ai inteles tu) ca are cam 8gb un windows 7 ultimate.de ce?

| Sebastian_Alin_Matei_1987 a răspuns (pentru mafiotulnumberone):

Salut, pentru ca are toate versiunile (per 32 si 64 biti)

| CoL00SaL a răspuns (pentru mafiotulnumberone):

Windows7 gasesti in magazine cu licenta...de pe site-ul care ai zis tu este fals windowsul de are 8gb, s-ar putea sa il downloadezi degeaba si sa iti dea erori la instalare. Daca vrei iti pun un link cu win7 gratis 30 de zile.