| BaiatAnonim7226 a întrebat:

Salutare TPU, mi-am luat recent un telefon nou si am verificat sa vad ce viteza de internet am, am intrat pe fast.com si am maxim 10mbps cand pe alte telefoane sau laptop am 80mbps, cum as putea sa rezolv?

4 răspunsuri:
| Sekim a răspuns:

Pai pe laptop bănuiesc că ești prin lan care merge mult mai bine decât wifi deci e logic de ce ai 80 pe laptop și 10 pe telefon. Se poate ca telefonul asta să aibă o placa de rețea slabă care nu suporta o anumită frecventa. Ce telefon e? Lasă modelul.

| BaiatAnonim7226 explică (pentru Sekim):

Xiaomi Redmi 8t, si laptopul este tot pe wifi

| DraionoDragos a răspuns:

Esti conectat la date sau retea wifi?