| Mihai_Alexandru_1997_0Mtt a întrebat:

am incercat recent sa rezolv problema sunetului la un calculator cu windows xp sp3 dar nu am reusit.Am reinstalat driver-ul,am facut tot ce se putea,am verificat tot, e dat tot la maxim si nimic.

Răspuns Câştigător
| Gino_Giuseppe_1988 a răspuns:

Uneori cele mai mici lucruri pot provoca cele mai mari probleme.
Verifica mufa jack care intra in calculator daca este intrata pana la capat (forteaz-o putin poate asta era) baga mufa putin in spirt sterge-o cu un servetel din hartie (sa nu ramana bucatele de servetel pe mufa)si mai incearca.
Daca nici asta nu merge verifica daca boxele sau sistemul audio are curent (am patit-o).
Daca ai facut tot ce ti-am spus si nimic ar trebui sa iti pui windows 10 ca din ce stiu Windows XP nu mai are suport de la Microsoft (adica nu mai gasesti drivere pentru Windows XP)chiar daca calculatorul spune ca el a gasit.
Raspundemi ca am sa mai verivic daca ai raspuns

| Mihai_Alexandru_1997_0Mtt explică (pentru Gino_Giuseppe_1988):

S-a rezolvat intr-un final, a fost ceva de la cabluri pana la urma, am mai aplicat si metoda ta in alte cazuri, a dat roade.

1 răspuns: