| ҲҲƠƠƤƧҲҲ a întrebat:

Vreau sa imi cumpar si eu un Desktop PC, m-am uitat pe eMAG si da, am gasit 2 calculatoare la bugetul meu, asa ca am dat ochiul peste astea doua, ca eu vreau Desktop PC pentru jocuri(gaming) asa, si imi puteti zice va rog frumos care e mai bun dintre astea 2? pentru jocuri? care e mai bun?

http://www.emag.ro/sistem-desktop-pc-asus-rog-cu-proceso r-amd-quad-core-fx-770k-3-50ghz-kaveri-8gb-1tb-128gb-ssd -dvd-rw-amd-radeon-r9-270-2gb-wi-fi-Microsoft-windows-8- 1-black-mouse-tastatura-iluminata-g20bm-ro002s/pd/DP15CM BBM/

Sau:

http://www.emag.ro/sistem-desktop-pc-gaming-asus-rog-gr6 -r007r-cu-procesor-intelr-coretm-i5-5200u-2-20ghz-broadw elltm-8gb-128gb-ssd-nVIDIA-geforce-gtx-960m-2gb-microsof t-windows-8-1-black-90ms00f1-m00070/pd/D3KRCMBBM/

4 răspunsuri:
| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, a doua varianta clar! Are placa video mult mai buna si iti duce jocurile mari.

| ҲҲƠƠƤƧҲҲ explică (pentru ItsMeUncleDolanOrDolanDuk):

Ok, si de prima ce zici, in comparatie cu astea 2, care ar merge mai bine in GTA 5, in jocurile astea mari, sa aiba FPS mare cand inregistrez?

Si apropo de ce se numeste consola aia a doua? ca pe site-uri englezesti scrie ca cica e consola, e consola adica e mica, si pare ca o consola de jocuri, sau chiar e o consola de jocuri(PS3, XBOX 360)? Explica-mi.

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns (pentru ҲҲƠƠƤƧҲҲ):

Salut, a doua clar!
Are un design inspirat din ale consolelor de jocuri pentru a atrage cumparatorii, sa mareasca ideea de performanta a gaming-ului. Nu, nu e PS3, XBOX. LOLhappy E un PC cu windows 8.1.
Te poti bucura de jocuri la o rezolutie FULL HD.

| ҲҲƠƠƤƧҲҲ explică (pentru ItsMeUncleDolanOrDolanDuk):

A,deci a doua e mai buna, clarbig grin oke, atuncea am sa o cumpar pe a doua, dar a intaia dc costa mai mult? Si apropo de ce nu are stema aia de la steam acolo, ca la Asus rog la produs, acolo langa butonu power mai in jos are stema aia de la steam big grin sa-l aprinzi mai repede steamu?