| Mericus a întrebat:

Vreau sa va intreb cum pot sa tai o filmare si sa fac din ea un videoclip cu unele parti, sa pun muzica pe fundal?

Răspuns Câştigător
| Der0z a răspuns:

Salut. Există unele programe pentru asta, și, după părerea mea, cel mai ușor de folosind este Movie Maker. E de la windows, dar nu știu dacă îl ai instalat, așa că îți las un link de dowloand : http://windows.microsoft.com/ro-ro/windows-live/essentials
Vine împreună cu essentials, dar nu trebuie instalate toate, alegi tu ce să insaltezi, și selectezi „Movie Maker".
Mai sunt multe programe care să te ajute să editezi videoclipuri. Mai găsești tutoriale și pe Youtube, unde înveți să le folosești.
Sper că te-am ajutat. Fundă? :D

| Mericus explică (pentru Der0z):

Il descarc, multumesc foarte mult

5 răspunsuri:
| itextrat a răspuns:

Uite tutoriale pentru Movie Maker: http://www.7tutoriale.ro/movie-maker

| Mericus explică:

Cand vreau sa salvez videoclipul sau sa il pun pe youtube se vede negru si canta melodia?

| Der0z a răspuns (pentru Mericus):

Salvezi videoclipul, se va salva unul nou, astfel încât tu vei avea originalul și pe cel editat. După cum probabil ai observat, Movie Maker îți oferă posibilitatea de a adăuga muzică, după ce ai filmat videoclipul. Și Youtube îți oferă aceeași posibilitate, doar că, nu poți încărca muzica din calculatorul tău, ca la Movie Maker, îți dă o listă.
Nu am înțeles prea multe din întrebarea ta, doar asta am putut să îți răspund. Dacă mai ai nelămuriri cu privire la movie maker sau la cum să încarci pe Youtube, te ajut cu plăcere. Succes la videoclipuri! big grin

| Mericus explică:

Stati putin sa refolmulez, eu dupa ce fac videoclipul il vad in editare si merge, cand il salvez, imi apare negru nu se vede nimic dar melodia de pe fundal merge