| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, TPU! Vreau si eu un program ceva, sa-mi optimizeze pc-ul, sa mi-l faca mai rapid, sa stearga programe inutile, adică să curete pc, registrele etc. sa ma scape de viruși.

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

CloneSpy e cea mai bună aplicație pentru optimizarea pc-ului.

| readdevil a răspuns:

Pentru virusi- un antivirus iti trebuie
Recomandat ar fi sa faci o reformatare a partitiilor si sa iti instalezi windows. Ca sa vezi daca e ceva in neregula te poti uita in task manager dupa procese dubioase/procese pe care nu l-e cunosti.

Pentru registrii- CCleaner e cel mai bun, il gasesti pe siteul lor -Pirioform-

Pentru sters programe "inutile"- programele din PC-ul tau, sunt instalate de tine deci, tu stii ce e inutil si ce vrei sa pastrezi asa ca:
Revo uninstaller- o sa iti dezinstaleze ce vrei tu si o sa iti stearga eventualele fisiere ramase plus registri.

Pentru optimizat PC-ul- Foarte multe sunt de fapt teapa. Nu fac asa numita optimizare pe care o vrei tu. Nu am foarte multa experienta cu asa ceva dar poti instala AVG PC TuneUp

Daca vrei sa te ajut sa iti pui PC-ul la punct(in cazul in care nu sti) da-mi o modalitate de contact si vorbim mai mult. Pana atunci poate imi dai si mie o fundita happy

| TheDude834 a răspuns:

Incearca SpyHunter, eu sunt multumit de serviciile lor, desi te costa destul de mult.