|

Salutare tuturor am cumparat un laptop la mana a 2-a recent cu windows 10 pe el si am intampinat urmatoarea problema.Are un i7 gen 4, dupa o perioada de timp imi arata ca am alt tip de procesor Intel(R) Pentium(R) CPU 3825U @ 1.90 GHz. As vrea sa stiu de ce nu mai imi arata i7 cum imi arata acum cateva zile. e posibil sa fie vreun driver ceva de vina sau windowsul? Deasemenea am si un nVIDIA 920m 4gb, imi arata ca am 4gb acum imi arata 2gb.Multumesc

14 Raportează Evaluează
14 răspunsuri:
| a răspuns:

Poti sa spui denumirea si modelul laptopului? Vezi ca modelul este scris pe spate pe o eticheta.

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Ce apare in cpu-z aia e.

| explică (pentru peperonies):

Http://imgur.com/a/VGubD

| a răspuns (pentru FlorinBlondu):

Cpu-z.
http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html

Varainta cu 3805u se pare ca e adevarata. Intrebare e posibil sa modifici denumirea lor chiar si dupa restart?

Eu cred ca nu ai vazut tu bine. procesorul e acelasi cap coada. nu trebuie instalate drivere sau nimic. placa de baza stie ce procesor are pe ea.

Inteleg ceea ce vrei sa-mi explici, dar cand am verificat dxdiag, device manager, si propietatiile de la my computer erau exact cum am precizat, dupa aceea am rulat un auto detect pc specs, si mi le-a vazut tot asa, dar astazi s-a nimerit sa ma uit si sa vad asta

Ok dar cpu-z l-ai instalat?

Răspuns utilizator avertizat
| a răspuns:

Sigur are i7? Pentru ca iti arata tie este un dual core cu hyper threading activ.

| explică (pentru anonim_4396):

Prima data cand l-am verificat scria i7 si de asta ma gandesc poate e ceva de la drivere sau windows

| explică (pentru anonim_4396):

M-am folosit prima data de canyourunit sa testez anumite jocuri si imi arata i7, astazi imi arata procesorul asta.Am incercat din device manager sa le sterg am restartat laptopul de vreo 3 ori si nimic.

Pai dar sincer, nu vad treaba driverelor iti spun foarte sincer, niciodata nu are treaba driverul de procesor, el este auto-instalat, pentru ca fara el nu functioneaza pc-ul, de aia ma mira, sigur jocul ala, iti arata ca ai i7, sau iti arata ca face cumparatie intre un i7 si pc-ul tau?laughing Oricum, daca asa apare cu aida, asa ai, i7 100% nu ai.