| Vasile2004 a întrebat:

Salutare tuturor. Am mare nevoie de ajutor. Credeti ca pot lua un laptop bun ( decent) cu 1500 de euro sau ar trebui sa astept?( desi nu prea as putea)

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Procesorul e ok, are SSD, e construit bine, etc. Eu am HP de gaming acasa (3000 lei) si HP la serviciu. Nu am probleme cu ele. Daca il vrei de gaming atunci nu il recomand fiindca nu are placa video. Practic exista in mare 2 variante. Ori sa iti iei ceva de GAMING, dar o sa ii tina bateria putin si e facut din plastic in general, ori ceva construit din metal, ii tine bateria mult dar nu e bun de gaming. Acum decizia la tine, daca doar te joci Counter strike si League of legends, poti sa gasesti ceva construit premium si sa le duca decent. Daca vrei jocuri precum Witcher 3 la 1080P cu toate setarile pe High, ai nevoie de ceva dedicat pentru gaming.

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cand eram mai pe la inceput am avut un PC IBM (acum este Lenovo). Apoi mi-am luat un laptop Lenovo si am mai avut diferite Lenovo. Eu sunt foarte multumit. Deci am mare incredere in Lenovo. Uite un produs: https://bit.ly/2BbBxnz

| Vasile2004 explică (pentru Salontanul):

La el ma gandeam la inceput dar e peste bugetul meu. Sunt in Italia si nu sunt reduceri pentru el momentan. Daca il prind la reducere clar l-as lua

| Salontanul a răspuns (pentru Vasile2004):

Cumpara-l din Romania! Aici costa sub 1500 de Euro. Nu ti-l poate trimite cineva?

| Vasile2004 explică (pentru Salontanul):

Nup. Imposibil. Si in Romania nu o sa vin prea curand.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Ce inseamna la tine decent? Is 7000 lei totusi. Poti lua ceva cu RTX 2060, i7 si 16gb ram daca te intereseaza jocurile si o sa te serveasca mult si bine de acum. Sau un ultrabook cu i7 si MX250 ce e usor, tine mult de tot bateria, constructie premium si ocazional merge si un joc casual pe el (CS, LOL, ETC). Eu am ceva de la HP luat acum 2 ani cu 1050 2gb si nu am probleme.

| Vasile2004 explică (pentru ClaudiuM1997):

Minim decent. Daca se poate cv mai bun iti dai seama ca as lua. In special pentru gaming vr sa-l folosesc.

| Vasile2004 explică (pentru ClaudiuM1997):

Eu ma gandeam la un HP EliteBox 850 G6. Ce parere ai? Nu am mai avut pana acum HP deci nu stiu cum se comporta. Daca ai o idee mai buna te rog sa mi-o spui. Nu ma prea pricep la laptopuri si vr sa aleg cel mai bun laptop posibil in bugetul asta.

| ClaudiuM1997 a răspuns (pentru Vasile2004):

Procesorul e ok, are SSD, e construit bine, etc. Eu am HP de gaming acasa (3000 lei) si HP la serviciu. Nu am probleme cu ele. Daca il vrei de gaming atunci nu il recomand fiindca nu are placa video. Practic exista in mare 2 variante. Ori sa iti iei ceva de GAMING, dar o sa ii tina bateria putin si e facut din plastic in general, ori ceva construit din metal, ii tine bateria mult dar nu e bun de gaming. Acum decizia la tine, daca doar te joci Counter strike si League of legends, poti sa gasesti ceva construit premium si sa le duca decent. Daca vrei jocuri precum Witcher 3 la 1080P cu toate setarile pe High, ai nevoie de ceva dedicat pentru gaming.