| desteptII a întrebat:

Salutare tuturor! Am o intrebare despre calculatorul meu cu windows 7.Cand vreau sa instalez un program imi cere drepturi de administrator.M-am documentata si am observant ca contul de adminiatrator este blocat si in meniul Local users... (AM TASTAT MMC SI AM DAT ENTER PENTRU A VEDEA UTILIZATORII)este bifat la administrator disable.Initial am un cont de utilizator windows si nu de administrator si nu pot sa debifez.Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| XcHePeR2000 a răspuns:

Dace nu ai parola la contul de administrator nu pui nimic. Daca ai o pui dar dacca nu o stii uite aici cum sa faci http://nib.ro/......windows-7/

2 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Poti face un singur lucru. Sa reinstalezi Windows-ul. Nu cred ca e o varianta buna, deci nu poti face nimic. De pe cont de user nu poti instala aproape niciun program. Ori intri pe cont de administrator (iti cere parola), ori cauti acea aplicatie "portabila" si asa ai o sansa sa te folosesti de ea.