| Adolf8 a întrebat:

Salutare tuturor! Am o întrebare legată de Master card. Dacă eu am cardul și parola mea, pot folosi cardul meu și parola unei rude care a pierdut cardul însă e la fel ca al meu?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu stiu la ce parola te referi tu... banuiesc ca alea pentru platile online. Si logic ca fiecarr card are parola lui. Cum ar fi sa ai acces la banii altora.

| Lioana a răspuns:

Daca ruda ta a pierdut cardul trebuie sa mearga la banca si sa solicite emiterea altui card. Va trebui sa plateasca o taxa pentru asta.
Ce sa faci cu cardul tau si parola altuia? Nu se potrivesc. Cardurile nu pot fi la fel decat ca aspect. Fiecare card are alt numar.

| cfrtobias a răspuns:

Probabil doar firma e la fel, numere de pe card nu, si are in spate un cod pentru securitate care nu o sa fie la fel 100%