| Ticu_Cosmin_1997 a întrebat:

Salutare tuturor as avea o problema aceea ca plugin containeru la mozilla sau chrome`u consuma cam mult din proc. cand dau drumu la o mel pe youtube. cu toate inchise merge binisor. cum deschid o pagina gen google. gata proc 100% pana acum nu facea figuri cu windows`u abia instalat. proc e un amd semprom 2.0 ghz. nu e chiar asa slab

Răspuns Câştigător
| IceVirus a răspuns:

Da, consuma. Iti sugerez Internet Explorer. Dar si eu folosesc Chrome asa ca te voi invata o smecherie: Intra in: Options>Setting (setari)>Extensii, sau intra diresct pe : "chrome://extensions/" (pune acest "link" in bara de navigare) si de acolo dezactivezi toate extensiile si le stergi. Crede-ma extensiile consuma cel mai mult. Sau ia-ti AD BLOCK de pe Google Chrome Web Store, cu acest program blochezii toate reclamele care iti vor ingreuna cautarea. Si in plus iti sugerez sa-ti iei un Anti-Virus (sau un program tune up, de obicei aceste programe apar in Anti-Virus), si sa-ti "repari" unele defectiuni (fisiere corupte, in acest caz iti recoment Norton 360 sau Bidfender Total/Internet security, sau Tend Micro.

2 răspunsuri:
| IceVirus a răspuns:

Funda?!?:-)

| Ticu_Cosmin_1997 explică (pentru IceVirus):

Nu am virusi. am nod32. o sa iau tune up sa il curat nitel happy