| AndreyAndrey91 a întrebat:

Salutare tuturor as dori sa imi cumpar si eu un calculator bun pentru aproape toate jocurile, dar din cate vad astea mai bune cu placa dedicata sunt scumpe si as dori sa il iau pe componente. Rog pe cineva care se descurca bine in calculatoare si in gaming daca vrea sa imi faca si mie o lista cu componente bune pentru un pc bun pentru jocuri. Care sa nu depaseasca suma de 2000 de lei( 20 de milioane). Multumesc

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

1-Proccesor din gama Quad Core sau Intel core i 5
2-Placa Video din seria Gtx-cel putin 2 Gb de rami -Gddr5-Daca vrei sa te joci GTA V-la vara pe pc.Recomand un GTX 680-la mana a doua sau o placa GTX 670 noua -poti lua si un GTX-660 dar TI-
3-Ramii sunt ieftini -vreo 3 mil un kit de 8 gb -si putem vb de firme destul de ok -cu racire.O Sursa buna pe la vreo 5 milioane asa -Cred ca te incadrezi um buget.

| AndreyAndrey91 explică (pentru Danysan):

Pai cum sa imi incapa in bugetul de 20 de milioane, cand numai placa aia video costa 22 de milioane?

2 răspunsuri:
| KeporLove a răspuns:

Posteaza pe mygarage.ro happy o sa ti se faca acolo