| Broadband a întrebat:

Salutare tuturor! calculatorul are termostat? adica cand atinge temperatura maxima procesoru, hdd se stinge automat sa nu se arda?

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Calculatorul are senzori care in momentul cand CPU ajunge la o temperatura critica din diferite motive da comanda in BIOS si se restarteaza. Face asta pentru protectia lui!

| Broadband explică:

Ok multumesc tuturor de raspunsuri. o zi buna

| unknown3243 a răspuns:

Al meu are siguranta si cand se incinge se opreste ca sa nu se arda.

| ЯάdµСЦ a răspuns:

Hey, Detectivule! Are senzori care in momentul cand CPU ajunge la o temperatura mare se stinge automat! Face asta ca sa nu se arda!

| IulianDep a răspuns:

Nu are termostat dar are senzori care sa il inchida automat. Exista totusi posibilitatea ca inchiderea sa se faca dupa ce se intampla ceva grav. Poti seta singur la ce temperatura sa se inchida fie din BIOS fie cu ajutorul unor softulete.