| Exibo a întrebat:

Salutare tuturor care accesati aceasta pagina. Am si eu o problema si nu`i stiu raspunsul. Am un laptop Toshiba Procesor Intel Core2 Duo 2.00GHz, Memorie(RAM) 2038MB, Windows Vista Home Premium. Am descarcat Dead Space, Dead Space2, Quake4 si niciunul nu imi merge cum trebuie. Merg sacadat rau. Nu stiu ce sa fac... O fi laptopul de vina?

6 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Instaleaza driverul placii video, incearca sa descarci de pe net ultima versiune de driver. Sunt aproape sigur ca asta e problema. Succes!

| Exibo explică (pentru alexmircescu13):

Si de unde as putea sa instalez driverul placii video(ceva link, cuvant cheie)... Sunt incepator si nu stiu asa multe...

| Exibo explică (pentru alexmircescu13):

Si de unde pot instala driverul sau unde pot vedea driverul computerului, sunt incepator... sau ceva link...

| alexmircescu13 a răspuns (pentru Exibo):

Intai trebuie sa afli ce placa video ai. pentru asta ar trebui sa descarci AIDA32, e un program care iti spune exact ce componente ai in calculator. Dupa ce afli modelul placii, cauti pe net "download driver X" unde in loc de X treci EXACT ce ai ti-a afisat AIDA32. Daca placa video e deja instalata dar ai un driver mai vechi, poti sa dai DXDIAG (pentru XP Start -> Run si scrii acolo, pentru Vista sau 7 scrii direct in casuta de Search) si apoi sa selectezi tab-ul Display. Succes!

| Exibo explică (pentru alexmircescu13):

Multumesc mult!

| alexmircescu13 a răspuns (pentru Exibo):

Cu placere!