| anonim_4396 a întrebat:

Am un laptop:
Sony Vaio-Model PCG-6Q2M
procesor: Intel(R) Core (TM) 2 CPU T7200-2.00GHz
memorie (RAM): 2.00-GB
tipu sistemultui: 32-bit Opering System
iar placa video nu stiu de cat este cred ca este de 1 gb, cred?

Vreau sa-mi spuneti daca este bun de ceva laptopul asta?
Si ce windows ruleaza bine? Cred ca cel mai bun este XP.

Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| bogdannutz a răspuns:

Depinde oentru ce vrei sa ip folosesti:daca e pentru jocuri nu este foarte bun dar daca este pentru navigat pe net, filme etc mi se pare ok.
ar fi bine sa mai pui niste ram ca sa poti sa iti bagi windows 7.cred ca ti-ar merge si acum cel pe 32 de bit dar nu garantez, eu am pc cu un procesor 2.2 amd athol x2 +4200 si un gts450 si imi merge bine win7.

4 răspunsuri:
| CapitanuSemafor a răspuns:

Este un laptop mediocru pentru cerintele actuale, vei rula destule dar vei fi limitat. Poti instala Windows 7 fara probleme mai ales ca XP-ul este un sistem mizerabil si invechit.

| anonim_4396 explică (pentru CapitanuSemafor):

Windows 7 nu-mi merge bine laughing laughing
Windows 7 este pentru calculatoare performante nu pentru laptop laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu il folosesc de jocuri, as vrea eu sa imi mearga jocuri noi cu grafica inalta si memorie multa laughing, dar nu prea mai sunt copil sa ma joc pe laptop, eu ma joc acum cu fetele laughing laughing

| Gabi05 a răspuns:

Recomand sa iti mai iei o placuta de ram de 2gb si iti pui dupa windows 7.
Pana atunci poti rula xp fara probleme.