| florin8284 a întrebat:

Salutare tuturor, cine ma poate ajuta? cum pot formata un card de 4 gb nu il mai citeste aparatul foto si imi cere format.

3 răspunsuri:
| Hayuki a răspuns:

Simplu happy dupa ce conectezi cardul in pc(nu intrii in card si merg la My computer si dai click dreapta pe iconita si dai format.De preferat ar fi sa alegi format normal, nu format rapid ...si daca nu iti merge asa e posibil sa ai ceva program lipsa.

| florin8284 explică (pentru Hayuki):

Am facut asa si tot nu merge mai stii si alt mod?

| Hayuki a răspuns:

Am vazut ca mai sunt probleme similare si la alte persoane dupa un search pe Google, printre care si eu (am reusit prin a realiza ca era card reader blocat si nu ma lasa, re un mic buton ce il misti si il deblochezi-incearca) sau poti incerca http://www.softpedia.com/get/System/Benchmarks/Flash-Memory-Toolkit.shtml desi mai bine ai rezolva fara program, Bafta