| Mezdrea_Mihai_1997 a întrebat:

Salutare tuturor. Mi-am propus sa-mi fac un Pc din piese si as dori putin ajutor daca se poate. caut cel mai bun procesor pana in 400 lei si o placa video asemenea, pana in 400lei. Daca ati lasa si un link de unde as putea sa le cumpar si sa contina si specificatii... Va multumesc

Răspuns Câştigător
| Mezdrea_Mihai_1997 explică (pentru office1999):

Multumesc, dar am o intrebare: procesorul am vazut ca poate rula pe 32/64 iar placa video 120biti. Sunt compatibili?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce buget ai?

Ce piese mai ai?

Tu faci pc doar cu placa video si procesor?

Ce putere are sursa?
Ce marca e?

Ce eficienta are?

Spune tot despre actuala configuratie sau bugetul pentru una total noua.

| Mezdrea_Mihai_1997 explică (pentru anonim_4396):

Un buget in jur de 1200 lei. nu fac un pc doar cu plava video si procesor dar cam astea sunt baza si sunt mai scumpe. placa de baza o pot lua pana in 300 lei iar sursa nu este scumpa, zic si eu

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mezdrea_Mihai_1997):

Cica gaming la 1200 lei.

Asta e pc de metin sau ce?

Cica gaming :)))))

Mai pune frate niste bani si cumperi ps4.

http://m.emag.ro/......DHJJWMBBM/

Strange pana la 2500 lei si cumperi ps4 + jocuri calumea.

Merita.

Ce tv ai?
Ce rezolutie are?

| r3laxX a răspuns:

Hmm, ce ai vrea să faci mai exact cu acel pc? Vezi dacă ai deja placa de baza, procesorul trebuie să se potrivească.

| Mezdrea_Mihai_1997 explică (pentru r3laxX):

Pai as vrea s-a-l schimb pe cel vechi. as miza s-a-mi fac un pc pentru ''gaming''
s-a pot s-a joc jocurile la o calitate decenta

| yanniskiller100 a răspuns:

Salut.Aceeasi problema am avut-o si eu insa am apelat la PC Garage pe Facebook.Crede-ma cu un simplu mesaj te rezolva imediat.Cel putin asta am facut eu. Sper ca am fost de ajutorhappy